Pierwszego dnia nowego roku szkolnego w murach mrokowskiej szkoły pani dyrektor Małgorzata Perzyna powitała 683 uczniów. Inauguracja odbyła się w trzech turach po to, by zapewnić komfort wszystkim jej uczestnikom: uczniom, rodzicom, nauczycielom oraz gościom. Ten szczególny dzień przeżywali z nami bowiem przedstawiciele Gminy Lesznowola oraz panie reprezentujące Centrum UNEP/GRID Warszawa, które podsumowały projekt Green Go realizowany w naszej szkole w ubiegłym roku szkolnym.

Pragniemy Państwa poinformować, iż nasza szkoła bierze w tym roku udział w „Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa na lata 2016-2020” Priorytet 3 , który dotyczy wspierania organów prowadzących szkoły oraz biblioteki pedagogiczne w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych.

Od wielu lat mrokowscy gimnazjaliści przyznają swoje wyróżnienia nauczycielom. Wielka gala, z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, odbywa się w ostatnim tygodniu zajęć szkolnych. W tym roku uczniowie przyznali „Mrokówkę 2017” nauczycielom w siedmiu kategoriach:

W bieżącym roku szkolnym nauczyciele przyrodnicy, pani Jolanta Januszewicz i pani Aneta Michalczyk, zaprosili uczniów do realizacji projektu „GreenGo! Zielona infrastruktura na terenach wiejskich ostoją różnorodności biologicznej”. Projekt ten, którego liderem było Centrum UNEP/GRID-Warszawa (Zakład Narodowej Fundacji Ochrony Środowiska), realizowany był od stycznia do czerwca 2017 roku przez 30 szkół z województw mazowieckiego i lubelskiego, w tym przez 2 grupy projektowe z naszej szkoły. Jeden zespół, składający się z 9 uczennic klas I gimnazjum, analizował pakiet wodny, drugi zespół, który tworzyło 7 uczniów z klasy II B, badał obszar krajobrazowo-kulturowy.

W szkole miesiąc czerwiec to czas wielu podsumowań, nie tylko pracy na poszczególnych przedmiotach i aktywności społecznej naszych uczniów, ale również ich aktywności dodatkowej, którą podejmują na wielu kołach zainteresowań, realizując projekty edukacyjne. W bieżącym roku szkolnym nauczyciele przyrodnicy, p. J. Januszewicz i p. A. Michalczyk, zaprosiły uczniów do realizacji projektu „GreenGo! Zielona infrastruktura na terenach wiejskich ostoją różnorodności biologicznej”.

W dniu 19 czerwca, tuż przed wakacjami, uczniowie klasy 4a mieli możliwość wzięcia udziału w dwugodzinnych warsztatach, prowadzonych przez dwóch profesjonalnych ratowników medycznych. Zajęcia odbyły się dzięki staraniom rodzica jednego z uczniów - pani Agnieszce Orłowskiej.  Uczniowie poznali nie tylko wiedzę teoretyczną, ale mieli również okazję, by teorię przećwiczyć w praktyce.

Nasza szkoła w zeszłym roku szkolnym rozpoczęła współpracę ze szkołą w miejscowości Nove Zamky na Słowacji. We wrzeniu 2016 r. uczniowie naszej szkoły byli na kilkudniowej wizycie w szkole słowackiej, natomiast w dniach 7-11 czerwca 2017 r. odbyła się rewizyta i dzieci słowackie były goszczone w naszych domach, gdzie poznawały codzienność życia polskich rodzin oraz mogły wykorzystywać znajomość języka angielskiego w praktyce, podczas codziennych sytuacji.

          W niedzielę 28 maja br., w hali sportowej Zespołu Szkól Publicznych w Mrokowie, odbyła się pierwsza edycja Rodzinnego Turniej Badmintona w Grze Podwójnej. W zawodach udział wzięło 16 par, w skład których wchodzili uczniowie Zespołu Szkół w Mrokowie oraz ich rodzice. Po krótkiej rozgrzewce i losowaniu rozpoczęliśmy mecze, które toczyły się w pierwszej części rozgrywek w grupach, po czym wszyscy zawodnicy zostali rozstawieni wg wcześniej przyjętego klucza.

W dniach 23.05.2017 i 29.05.2017 klasy drugie wybrały się w długo oczekiwaną przez uczniów podróż do Torunia. W mieście urodzenia Mikołaja Kopernika czekała na nas wspaniała słoneczna pogoda oraz wiele miejscowych atrakcji takich jak spacer po toruńskiej Starówce, seans w Planetarium oraz warsztaty piernikarskie.

Szukaj

Czwartek (14.09.2017) -
Zebranie z rodzicami godz 18.00
Sobota (14.10.2017) -
Dzień nauczyciela
Środa (01.11.2017) - 
Wszystkich Świętych
Sobota (11.11.2017) -
Narodowe Święto Niepodległości
 

bip logo

 

EU EFS rgb 1